Ohtani удря 2-рън Хоумър и вкарва зелена ръка в своя специален ден в Лос Анджелис, докато Доджърс победиха Редс със 7-3
AP News | 2024-05-18 | 06:48:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Shohei Ohtani удари два ръна Хоумър и вкара гол- напред в седмия ининг, когато Лос Анджелис Доджърс се събраха, след като увеличиха преднината си с 3-0, за да победят Синсинати Редс със 7-3 в петък вечер.

По-рано градският съвет на Лос Анджелис обяви 17 май за Шохей Ден на Ohtani в града, докато японската двупосочна суперзвезда играе за Dodgers. Той подписа рекорден 10-годишен договор на стойност $700 милиона през декември.

Охтани се възстанови, след като остана без попадение в две битки в първата си нощ в четвъртък. Промоцията натовари трафика пред стадион Доджър и създаде дълги опашки от фенове, търсещи един от 40 000 сувенири, някои от които бързо бяха предложени за продажба онлайн на прекомерни цени. , който се приземи в избора на полеви играч да бъде първи и беше в безопасност на второ място при грешка при хвърляне на крака Ели Де Ла Круз. Доджърс направиха 5-3, когато Фреди Фрийман отбеляза на див терен от Фернандо Круз (1-5), който отплава към защитната спирачка.

Джейсън Хейуърд отбеляза двурънов хоумър в осмия, увеличавайки преднината до 7-3.

Майкъл Гроув (2-2) спечели победата с един ининг на облекчение.

Муки Бетс успее да поведе от дъното на първия за Доджърс, които избегнаха втората си серия от три загуби за сезона.

Охтани влезе дълбоко в лявото поле в третия за своя 13-ти домакин на сезона. Бетс вкара гол след избора на полеви играч, за да стигне до крачка, давайки преднина на Доджърс с 3-0.

Грешката при хвърляне на Бетс доведе до това, че Джонатан Индия отбеляза първия удар на червените в четвъртия.

Те получиха солови удари от Стюарт Феърчайлд в петия и Тайлър Стивънсън с два аута в шестия.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Червени: Поставен LHP Джъстин Уилсън (стягане в лявото рамо) в 15-дневния списък с контузени.

Доджърс: INF Макс Мънси (десен наклонен щам) премина на 10-дневния IL. Той го е усетил по време на тренировка за удари в четвъртък, а ЯМР в петък показа леко разтягане. ... Прехвърлен RHP Connor Brogdon (десен плантарен фасциит) към 60-дневния IL.

НАГОРЕ СЛЕДВА

Reds RHP Graham Ashcraft (3-2, 4.12 ERA) започва събота срещу Доджърс RHP Walker Buehler (0-1, 7.36), който влиза в третия си мач за сезона.